Série SELEKCE

13. března 2016 v 20:36 |  Knihy
Pokud jste single, mladinké, nebo zkrátka znuděné, Selekce je právě pro Vás.
Ale pokud hledáte příběh, který by Vám mohl skutečně něco dát, po sérii nesahejte. Má to hloubku asi jako brouzdaliště.Trilogie od americké spisovatelky Kiery Cass zaujme především mladinké dívenky, které ještě sní o princi na bílém koni. Příběh se odehrává v království Illea, jehož lid je rozdělen na několik kast. Dívky z celého království mají ale jednou za čas - totiž pokaždé, když je královský synek zralý na ženitbu - šanci zcela zásadně změnit osud sebe a svých rodin - přihlášením se do Selekce, jejíž finalistky několik měsíců žijí v paláci, kde mají možnost získat srdce mladého prince Maxona, budoucího krále.

Hlavní postavou je dívka z páté kasty America Singer, která se živí zpěvem (jak příhodné pro její jméno, že). Ačkoli má America velice tajný vztah s Aspenem, je to právě její přítel, který jí přiměje přihlásit se do Selekce, protože by si nemohl vzít na triko, kdyby Americu připravil o šanci na lepší život.

A jak už to tak bývá, America se mezi vybraných 35 dívek samozřejmě dostane a její život se převrátí vzhůru nohama. Zvláště, když se nachází rozpolcená mezi dvěma nápadníky - Aspenem, který, jak na potvoru, začne v paláci pracovat jako strážný, a samotným princem Maxonem, kterého America okouzlí.

Jejich romantické pletky se odehrávají na pozadí království sužovaného útoky krvelačných rebelů, ale nenechte se zmást... tato linie příběhu je vlastně zcela bezvýznamná.

Sympatických hlavních hrdinů se taky nedočkáte, příběh je opravdu jen o soutěži bandy holek, které jsou pro princovo srdce/korunu/peníze schopné soupeřkám vyškrábat oči a vyškubat vlasy. A samotný princ taky není zrovna někdo, za kým bych já osobně uháněla.

Nicméně nemohu popřít čtivost všech tří knih - stránky opravdu ubíhaly jedna za druhou, průběh čtení bych mohla vyjádřit rovnicí jeden díl = jedna noc, nevím, zda-li na databázi knih dosáhla Selekce tak vysokého hodnocení právě kvůli skvělé čtivosti, nebo jestli knihu hodnotily zkrátka dívky/ženy, které takovéto příběhy vyhledávají.

Pokud se odprostíte od toho, že by si America i Maxon oba zasloužili dostat za své chování přes pusu, pak máte celkem slušnou šanci si příběh docela užít. Jakmile si ale uvědomíte, co hlavní postavy vyvádějí, dobrý dojem ze čtení bude rázem pryč.

Proto doporučuji NEMYSLET.
A knihy stáhnout online, kdybyste si to myšlení neodpustili, alespoň vás nebude bolet peněženka :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriella Gabriella | Web | 30. dubna 2016 v 14:05 | Reagovat

První díl se mi neskutečně zamlouval, ale už u druhého mě to přestalo bavit. Bylo to strašně zdlouhavé a navíc jsem se díky spoileru stejně dozvěděla konec. A souhlasím, America i Maxon by si zasloužili dostat přes pusu za to své chování! :D kniha to není špatná, ale určitě jsou pro mě i o dost lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama