Všechna má předsevzetí...

31. prosince 2015 v 22:16 | Kočičí zlato |  Deník
Obvykle si předsevzetí nedávám, když člověk chce změnu v životě, má se do práce pustit hned. Ale poslední dobou bývám hodně zasněná a přemýšlím. Nový rok je ideální příležitostí s tím konečně začít něco dělat… a že to teda nebude krátký soupis.
 1. Začít se konečně učit na zkoušky a LS pokud možno si vzít něco do předtermínu, ideálně se zkusit učit souběžně, ale v tomhle směru zase nehodlám mít na sebe kdo ví jaké požadavky, protože vím, jak to zkrátka chodí.
 2. Zhubnout. Teď je to opravdu potřeba, pro sebe jak z psychických tak zdravotních důvodů. Alespoň 5 kg. Ideálně však deset až patnáct.
 3. Vůbec o sebe začít trochu víc pečovat. Jak o tělo, tak o duši.
 4. Zapracovat na sebeúctě a sebevědomí.
 5. Trávit více času s přáteli. Bylo by fajn alespoň jednou do měsíce si někam vyjít, nebo s nimi jen tak posedět doma.
 6. Začít opět trochu kulturně žít - knihy, kino, divadlo…
 7. Na podzim by bylo možná fajn začít chodit do tanečních, do kterých jsem na gymplu nechodila, protože můj tehdejší přítel tam chodit nechtěl. Tento bod ale nejspíše splním jen pokud si někoho najdu. S tím se pojí další bod.
 8. Naučit se říkat ano. Dát lidem šanci, neházet je všechny do jednoho pytle. Zapomenout na ex. Začít žít proboha!
 9. V létě by možná bylo fajn si něco vydělat. Láká mě hodně práce v zahraničí, ale zároveň mám strach. Mám strach ze spousty věcí. Proto bych tento bod chtěla věnovat překonávání strachu.
 10. Nechat minulost minulostí. Myslet do budoucna, ale žít především přítomností. Poslední dobou jsem hodně zasněná… znáte to, takové to uvažování co by, kdyby… je to přirozené, vlastně je to prostředek psychohygieny. No, ne pokud tím strávíte většinu dne. Takže snažit se zůstat spíše nohama na zemi.
 11. Příští Silvestr strávit jinde než u rodiny. Letos na mě hodně dopadá osamělost. Navíc mě ex nezapomněl obvinit, že jsem kurvička, i když poslední kluk, se kterým jsem něco měla, byl on. Je mi prostě na nic. Vím, že s přáteli by mi teď bylo lépe.
 12. ... taky by bylo fajn trošku častěji uklízet pokoj ...
 13. Objevovat nové věci a věnovat se tomu, co mě baví.

... To je přibližně vše. Pokud splním alespoň něco z toho, budu ráda. Doufám, že budu dostatečně silná a příští rok bude alespoň o něco lepší, než ty uplynulé...

Vám všem rovněž přeji vše nejlepší do nového roku, ať všechna vaše trápení se rozplynou a nové nepřicházejí... a pokud přijdou, buďte silní a bojujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriella Gabriella | Web | 30. dubna 2016 v 14:07 | Reagovat

Hodně štěstí ať se ti co nejvíce předsevzetí splní! :) a s hubnutím držím palce :) jen buď opatrná.
Heh na té sebeúctě a sebevědomí by se mi taky hodilo dost zapracovat, no když tak někdy dej vědět jak se ti s předsevzetími daří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama