Místo pro pěkné věci

23. prosince 2015 v 19:27 | Kočičí zlato |  Kecy v kleci
V poslední době na mě padl takový… kulturní splín. Na světě je spousta talentovaných lidí. Malířů, architektů, spisovatelů, básníků, švadlen… a jinak zručných či nadaných lidí. Vidíte to všude - na internetu na FB ve skupinách jako je například "Kreslení :)", na blozích, na různých stránkách jako je fler.cz a potvor.cz. Ve městech sem tam nahlédnu do výloh různých galerií, jak tam ty obrazy stále visí a čekají, až si je někdo odnese domů.
Ale nikdo nepřichází, nebo jen zřídka. Tolik krásných věcí k zakoupení. A tak málo místa. Trochu váhám nad tím, jestli větší radost přináší výroba a dokončený výtvor jeho autorovi, nebo tomu, kdo si ho zakoupí, nebo ho získá jinak. Možná je to vyvážené, baví mě výtvarné práce, i když nejsem kdo ví jak zručná, a když vidím někde nějaký rozkošný keramický hrneček, tak mé srdce plesá a toužím po něm, ale faktem je, ale protože už hrníčky nemám kam dávat, už si žádný nekoupím.
A tak je to se vším. Plné police, skříně i zdi. Pro pěkné věci už zkrátka není místo… a to je prosím globální problém :D Zní to ztřeštěně, ale je to tak.
Někde v oceánu plave ostrov odpadků o velikosti Texasu. Ze Země se stává jedna velká skládka, kde není místo pro nic. Ani pro lidi, ani pro zvířata, rostliny… pro nic živého, pro nic, co člověka udržuje při životě.
Je mi zkrátka smutno. Tohle není o nedostatku peněz. Je to prostě o místě.
Uvažovala jsem o tom, že bych snad mohla zkusit dělat něco, co mi bude připadat hezké a zároveň praktické… třeba místo toho, abych zkoušela dělat šité šperky a místo háčkování, bych co, já vím,… stloukala tucty ptačích budek a dávala je na každý druhý strom v našem remízku… a možná je třeba i nějak zdobila, abych tam cítila to "estetično".
Třeba bych pomohla tátovi čistit náš potok a zkusila to na začátku přehradit, aby se voda pročistila od splašek, které do potoka tečou.
Vysadím si alej bříz.
Pořídíme nový krmelec, nebo opravili posed.
Já nevím, je těžké udržet souvislou myšlenku a cíl v době, kdy se na člověka řítí z jedné strany ekologická katastrofa a z druhé strany světová válka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama