Dům na kopci - první kniha, při které jsem se bála

12. prosince 2015 v 22:34 | Kočičí zlato |  Knihy
První kniha, u které jsem se bála je Dům na kopci od Shirley Jackson.
Jde o docela krátkou novelku z roku 1959, která se stala předlohou pro (prý) známý horor The Haunting a vůbec pro knihy a filmy s tématikou strašidelného domu - což já moc ráda.

Protože nemám ráda spoilery, nehodlám vám tady příliš vypisovat, co se tam přesně dělo - zkrátka se skupina lidí sešla v domě s nevalnou pověstí, aby zjistili, jestli se tam děje skutečně něco paranormálního, nebo ne. Jak se dá jistě čekat (a proto to nepovažuju za spoiler :D), skutečně se tam něco začne dít, ale jak děj vyústí si už nechám pro sebe a je jen na Vás, jestli si knížku otevřete.

zdroj: databaze.knih.czZa sebe ale opravdu mohu doporučit, mám ráda strašidelné příběhy, horory, ráda se bojím a bojím se hodně - ale u knihy se mi to nikdy bohužel nepodařilo, tedy až dokud jsem nesáhla po téhle knize.

Ze začátku je děj takový vlažný, ale popis Hill Housu a jeho atmosféry opravdu stojí za to počkat a knihu hned neodkládat! Navíc v momentě, kdy se tam začly dít "věci", tak jsem byla, jak se říká, podělaná až za ušima :D Vlastně jsem se pak bála jít na WC (četla jsem v noci) :D

Bohužel jsem se uložila ke spánku v docela nevhodný okamžik, takže když jsem pak druhý den ve čtení pokračovala, obraz toho, co se vlastně stalo, jsem neměla tak jasný a celistvý - takže doporučuji si udělat pěkně jeden den volníčko a přečíst to na posezení :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama